- DUBEN -

Středa 2. dubna v 10:00 a 14:00 hodin
VELKÉ KINO

KLAUNI

ČR - 2013 – 120 minut - (12) - Falcon - hořká komedie

Na počátku kariéry vytvořili OSKAR, MAX a VIKTOR klaunskou skupinu Busters. Jejich klauniády představovaly ostrůvky svobody uprostřed nehybné bažiny rezignace v komunistickém režimu bývalého Československa. Pak se však mezi třemi klauny cosi vážného odehrálo. Jak se ukáže, národem milovaní klauni se mezi sebou nedokážou vystát. Nyní se Oskar vrací po třiceti letech z emigrace, aby v Praze uzavřel svoji uměleckou kariéru. Setkání s bývalými přáteli vede k nevyhnutelné vzájemné konfrontaci. Osud jim tak nabízí ještě jednu šanci, jak to naposledy pořádně roztočit. I po třiceti letech otázka zůstává stále stejná: Kdo se bude smát naposled?

Režie: Viktor Tauš
Hrají: Oldřich Kaiser, Jiří Lábus, Kati Outinen, Didier Flamand, Julie Ferrierová


Středa 9. dubna 10:00 a 14:00 hodin
MULTIKINO

BELLA MIA

ČR - 2013 – 93 minut - (12) - Cinemart - drama

Stádo krav z menšího statku je kvůli podezření na BSE (Nemoc šílených krav) odsouzeno k utracení. Zvířata nakládané do vozů, ale vycítí blížící se hrozbu, vzbouří se a pokusí se utéct. Lidé na ně začnou pořádat hon, ale stádo pod vedením krávy Bely se ukáže být v mnoha ohledech inteligentní a prozíravé a řadu nástrah prokouknou, zneškodní, nebo prostě jim uniknou. Vzájemným soubojem o to, kdo s koho, se na obou stranách vyčerpávají síly i stoupá agresivita. Právě člověk se uchýlí k brutálnímu, nízkému a na nic se neohlížejícímu vybíjení, které už má pramálo společného s původní veterinární prevencí. Na straně druhé se však najdou i lidé opačného smýšlení, kteří mají pro krávy na útěku pochopení, sympatizují s nimi a snaží se jim pomoci. Jde totiž více o souboj člověka s narušenou konvencí řádu, než o jakékoli přímé ohrožení života člověka zvířetem či jiných zvířat.

Režie: Martin Duba
Hrají: Petr Forman, Alžbeta Stanková, Igor Orozovič, Anna Fialová, Petr Rajchert


Pondělí 14. dubna v 10:00 a 14:00 hodin
VELKÉ KINO

CYRIL A METODĚJ - Apoštolové Slovanů

ČR/SR/Srb./Slovin./Rus. – 2013 – 85 minut – (0) – HCE – naučně dobrodružný

Příběh z 9. století ve strhujících obrazech líčí počátky šíření křesťanství na Velké Moravě a v našich zemích. Hlavními postavami filmu jsou věrozvěsti Konstantin (později známý jako Cyril) a jeho bratr Metoděj, kteří byli prohlášeni za svaté a jsou označováni jako Apoštolové Slovanů.

Režie: Petr Nikolaev, David Kočár
Hrají: Roman Zach – Metoděj, Ondřej Novák – Cyril, Josef Abrhám – Fotios, Milan Bahůl – Rostislav, Vladimír Javorský – Žrec, Radka Fidlerová – Živena, Petr Borovec – Císař Michael III.


Středa 23. dubna v 10:00 a 14:00 hodin
VELKÉ KINO

NĚŽNÉ VLNY

ČR – 2013 – 103 minut – (0) – Falcon - komedie

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka, bývalá hvězda dětské lední revue, vidí v synovi talentovaného pianistu. Jenže Vojta má docela jiné priority - především rusovlasou spolužačku Elu, okouzlující akvabelu, která už v listopadu odjede do vysněné Paříže. Jestli Vojta rychle nepodnikne něco opravdu zásadního, zmizí mu Ela navždy za železnou oponou. Píše se totiž rok 1989.

Režie: Jiří Vejdělek
Hrají: Lucie Šteflová, Robert Cejnar, Táňa Pauhofová, Vojtěch Dyk, Jan Budař


- KVĚTEN -

Pondělí 5. května ve 14:00 hodin
VELKÉ KINO

VÝCHOD ARABSKÉHO POLOOSTROVA - SULTANÁT OMÁN

ČR – 2014 - 80 minut – (0) – Agentura Pohodáři – digitální show s živým komentářem

Již název pořadu voní trochu omamně po kadidle a parfémech, nebo někomu čpí velbloudím pižmem, ale v každém případě navozuje pocit exotiky. Ano vezmeme vás, na východní část Arabského poloostrova, kterou spravuje pro nás, lidi žijící v demokratickém zřízení, neznámá absolutní monarchie. Pojďme se seznámit se zemí sultána Qaboose bin Saida. Tento sultanát, stejně jako ostatní arabský a muslimský svět, byl a zůstává prostředím slavných příběhů chytré a krásné vezírovy dcery Šahrazád z knihy Tisíc a jedna noc, jež vypráví svému králi Šahrijárovi vedle erotických i moudře poučných zkazek třeba o neohroženém mořeplavci Sindibádovi, který se údajně přímo v Ománu narodil. Je ale také místem vesměs tolerantního soužití islámu s hinduismem, křesťanstvím a ostatními náboženstvími.


Středa 14. května v 10:00 a 14:00 hodin
MULTIKINO

FRAJEŘI VE VEGAS

USA - 2013 - (12) - 105 minut – titulky - Bontonfilm - komedie

Raději se posaďte, než si přečtete hereckou sestavu… Robert De Niro, Michael Douglas, Morgan Freeman a Kevin Kline. To jsou Frajeři ve Vegas, kteří mají na svém kontě dohromady 6 Oscarů a 9 nominací na něj. Celoživotní přátelé se na stará kolena rozhodnou nechovat se jakoby měli stará kolena, ale vzpomenout si na svoje slavné tahy a pořádně to ještě jednou roztočit. Jeden z nich, zapřisáhlý starý mládenec, se rozhodl oženit a to je ideální příležitost. Cíl? Las Vegas!

Režie: Jon Turteltaub
Hrají: Michael Douglas, Robert De Niro, Morgan Freeman, Kevin Kline, Mary Steenburgen, Jerry Ferrara, Romany Malco


Středa 21. května v 10:00 a 14:00 hodin
VELKÉ KINO

12 LET V ŘETĚZECH

USA - 2013 - (15) - 134 minut – titulky - Bontonfilm - životopisné drama

Pravdivý příběh o Solomonovi Northupovi, svobodném černochovi z New Yorku. Odtud byl však v roce 1841 unesen na plantáž v Lousianě, kde byl zotročen a až po dvanácti letech se mu podařilo získat pomoc. Solomon Northup měl milující rodinu, dobrou práci, talent, majetek, svobodu i právo na život. Žil idylický středostavovský život jako většina z nás. V jeden jediný nečekaný moment ale o to všechno přišel. Skončil jako otrok spoutaný v řetězech a jeho jediným osudem se stala dřina na plantáži „pod bičem otrokáře“. Většinou doslova. Přesně to se v roce 1841 přihodilo Američanu Solomonu Northupovi (Chiwetel Ejiofor), který svůj skutečný příběh zachytil v autobiografické knize 12 Years a Slave. Solomon měl smůlu, že byl… černoch.

Režie: Steve McQueen
Hrají: Chiwetel Ejiofor, Michael Fassbender, Brad Pitt, Benedict Cumberbatch, Paul Dano, Paul Giamatti


- ČERVEN -

Středa 11. června v 10:00 a 14:00 hodin
VELKÉ KINO

KAMEŇÁK 4

ČR - 2013 - (15) - 88 minut – Bontonfilm - komedie

Po deseti letech se nám opět představují oblíbení hrdinové městečka Kameňákov v plné parádě. Pepanovi odjela žena Vilma do Austrálie za jejich dcerou a Pepan se synem Pepíkem tak žijí v ryze mužské domácnosti, kde není navařeno a vyžehleno a kde vybuchují vajíčka v mikrovlnné troubě. Kolem Pepana usilovně krouží učitelka Vlasta, která vycítila příležitost zaplnit místo po Vilmě. Pepan je však zcela zaneprázdněn novou budoucností – stal se starostou Kameňákova.

Režie: Ján Novák
Hrají: Václav Vydra, Dana Morávková, Jan Skopeček, Lubomír Lipský, Václav Glazar, Jiří Pomeje


Středa 18. června 10:00 a 14:00 hodin
MULTIKINO

ZLODĚJKA KNIH

USA - 2014 - (12) - 131 minut – titulky - Cinemart - válečné drama

Podmanivý příběh Liesel Memingerové začíná na počátku války, kdy je odevzdána do pěstounské rodiny. Brzy se Liesel sbližuje nejen se svoji novou rodinou, ale i mladým židem Maxem, kterého rodina ukrývá ve sklepě svého domu. Dobu plnou utrpení a strádání pak společně překonávají pomocí knih, které Liesel krade v domě místních zbohatlíků.

Režie: Brian Percival
Hrají: Geoffrey Rush, Emily Watson, Sophie Nélisse, Joachim Paul Assböck, Kirsten Block, Rafael Gareisen


Středa 25. června v 10:00 a 14:00 hodin
VELKÉ KINO

BABOVŘESKY 2

ČR - 2014 - (0) - 120 minut – Falcon - komedie

Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvným obrázkem ze života v současné vesnici, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno, sleduje kupící se nedorozumění a souhry náhod, které pořádně zamotají hlavu její obyvatelům. Příběh začíná tam, kde první díl skončil: drbna Horáčková vybíhá z domu naproti mladým hokejistům…

Režie: Zdeněk Troška
Hrají: Veronika Žilková, Jana Synková, Lucie Vondráčková, Lukáš Langmajer, Pavel Kikinčuk, Jan Dolanský, Bronislav Kotiš, Pavla Bečková


- ČERVENEC -

Středa 2. července v 10:00 a 14:00 hodin
VELKÉ KINO

FAIR PLAY

ČR - 2014 - (12) - 100 minut – Falcon - drama

Osmdesátá léta v Československu. Mladičká sprinterka Anna se stává členkou Střediska vrcholového sportu. Její matka a trenér doufají, že splní kvalifikační limit a postoupí na olympijské hry. Anně začnou být bez jejího vědomí podávány anabolické steroidy. Její výkonnost stoupá, objevují se ale rovněž první zdravotní problémy.

Režie: Andrea Sedláčková
Hrají: Judit Bárdos, Anna Geislerová, Roman Luknár, Eva Josefíková, Ondřej Novák, Roman Zach, Igor Bareš, Jiří Wohanka, Ondřej Malý


Středa 9. července 10:00 a 14:00 hodin
MULTIKINO

BELLA A SEBASTIÁN

FR - 2013 - (0) - 95 minut – dabing – Bontonfilm - dobrodružný

Příběh chlapce a jeho psa, který milují už čtyři generace, poprvé přichází na velké plátno jako dobrodružná podívaná v nádherných kulisách savojských Alp.
Sebastián žije v horách u svého adoptivního dědečka a jednoho dne se tajně spřátelí s divokou fenkou Bellou, velkým horským psem. Uprostřed polodivoké přírody na alpských svazích spolu zažívají nejedno dobrodružství, a brzy přijde čas na to největší z nich. To, které jim přinese svět dospělých v období 2. světové války.

Režie: Nicolas Vanier
Hrají: Félix Bossuet, Tchéky Karyo, Margaux Châtelier


Středa 16. července v 10:00 a 14:00 hodin
VELKÉ KINO

DĚDICTVÍ ANEB KURVA SE NEŘÍKÁ

ČR - 2013 - (12) - 106 minut – Falcon - komedie

Dědictví aneb Kurvaseneříká je dlouho očekávaným pokračováním kultovní komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntag z roku 1992. Na plátno se tak opět vrátí hlavní hrdina příběhu Bohuš v podání Bolka Polívky a spolu s ním další divákům dobře známé postavy.

Režie: Robert Sedláček
Hrají: Bolek Polívka, Arnošt Goldflam, Jiří Pecha, Dagmar Veškrnová-Havlová, Miroslav Donutil, Ivana Chýlková, Břetislav Rychlík, Anna Polívková, Karel Heřmánek, Jitka Čvančarová, Ivana Uhlířová, Marián Roden


Středa 23. července v 10:00 a 14:00 hodin
MULTIKINO

PAMÁTKÁŘI

USA - 2013 - (12) - 112 minut – titulky – Cinemart - drama

Film podle skutečné historie vypráví o největším lovu pokladů v historii. Památkáři jsou méně známou vojenskou jednotkou, která působila během světové války. Jejím úkolem bylo najít, zachránit a vrátit evropské umělecké poklady, které naloupili nacisté v jimi obsazených zemích. Byl to téměř nesplnitelný úkol, který se často odehrával za nepřátelskými liniemi a pod palbou německé armády, která měla rozkazy tyto poklady zničit, aby po pádu říše nezůstalo nic. Těchto sedm vojáků – původně ředitelů galerií, kurátorů a historiků umění – bojuje s časem, aby se zabránili zničení staleté evropské kultury.

Režie: George Clooney
Hrají: George Clooney, Matt Damon, Bill Murray, Jean Dujardin, John Goodman, Hugh Bonneville, Bob Balaban, Cate Blanchett, Dimitri Leonidas


Středa 23. července v 10:00 a 14:00 hodin (sál 2)
MULTIKINO

BELLA MIA

ČR - 2013 - (0) - 93 minut – Cinemart - drama

Ty krávy byly ve všech ohledech šílené. Vzepřely se tragickému konci na jatkách, kam je poslalo podezření z BSE (tedy nemoci šílených krav) a prchly svému farmáři Pazderovi do hlubokých lesů na úpatí Jizerských hor. Jeden z nejlepších českých scenáristů současnosti, Marek Epstein se nechal inspirovat krátkou novinovou zprávou, jejímiž hrdinkami byly krávy, které dokázaly rok přežít v „divočině“, a stvořil silný a dobrodružný příběh, který je především o lásce. Ať už lidské, nebo zvířecí.

Režie: Martin Duba
Hrají: Petr Forman, Alžbeta Stanková, Igor Orozovič, Anna Fialová, Petr Rajchert, David Bonaventura, Břetislav Rychlík, Lukáš Kůrka


- SRPEN -

Středa 6. srpna v 10:00 a 14:00 hodin
VELKÉ KINO

KRÁSKA A ZVÍŘE

FR - 2014 - (7) - 112 minut – dabing - HCE – romantické fantasy, thriller

Poté, co ztratil své štěstí na moři je zdrcený obchodník nucen odejít na venkov se svými šesti dětmi. Mezi nimi je i Kráska, jeho nejmladší dcera, která je velmi milá a veselá dívka. Jednoho dne narazí obchodník na magickou říši Zvířete, který ho vyzve ke smrti za krádež jeho růže. Kráska, která se obviňuje za jejich strašlivé rodinné neštěstí, se proto rozhodne obětovat svůj život místo svého otce. Nicméně, to není smrt, která čeká Krásku v hradu Zvířete, ale spíše zvláštní magický život, radost a melancholie.

Režie: Christophe Gans
Hrají: Léa Seydoux, Eduardo Noriega, Vincent Cassel, André Dussollier, Audrey Lamy, Sara Giraudeau, Mickey Hardt, Marie Gruber, Richard Sammel


Středa 13. srpna 10:00 a 14:00 hodin
MULTIKINO

NOE 3D

USA - 2014 - (12) - 138 minut – dabing - Cinemart - dobrodružný, katastrofický

Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém. Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. 3D brýle jsou zdarma k zapůjčení v multikině před vstupem na sál. Lze je nasadit i přes dioptrické brýle.

Režie: Darren Aronofsky
Hrají: Russell Crowe, Jennifer Connelly, Emma Watson, Anthony Hopkins, Ray Winstone


Středa 20. srpna v 10:00 a 14:00 hodin
VELKÉ KINO

10 PRAVIDEL JAK SBALIT HOLKU

ČR - 2014 - (0) - 100 minut – Falcon – komedie

Hlavní hrdina nové filmové komedie Marek je typickým příkladem mladého mimoně, žijícího ve vlastním vesmíru. Je to chytrý a milý student astrofyziky, jehož největší láskou jsou nejen hvězdy, ale i horoskopy. Jeho dráhu mu však jednoho dne překříží dívka snů a Marek se zamiluje tak beznadějně, že ve škole není schopen ani udělat zkoušky.
V tento moment se do věci obouvají jeho odhodlaní přátelé.

Režie: Karel Janák
Hrají: Matouš Ruml, Miroslav Donutil, Jakub Prachař, Kristína Svarinská, Tereza Nvotová, Jan Dolanský, Petr Buchta


Středa 27. srpna v 10:00 a 14:00 hodin
VELKÉ KINO

ZIMNÍ PŘÍBĚH

USA - 2014 - (0) - 118 minut – titulky - WarnerBros – romantická fantasy

V mytickém prostředí New York City se více než jedno století odehrává příběh plný zázraků, neblahých osudů a odvěkého konfliktu dobra a zla. Film je režijním debutem oscarového scénáristy Akivy Goldsmana, který k filmu také napsal scénář podle uznávaného románu Marka Helprina.

Režie: Akiva Goldsman
Hrají: Russell Crowe, Colin Farrell, Jessica Brown Findlay, Will Smith, William Hurt, Jennifer Connelly


Vstupné jednotné 40 Kč
Na 3D digitální filmy 60 Kč


ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

P O Z O R - NEPŘEHLÉDNĚTE
Pravidelným divákům Filmového klubu seniorů nabízíme
VĚRNOSTNÍ BONUS!
SCHOVÁVEJTE VSTUPENKY Z KLUBOVÝCH PŘEDSTAVENÍ!
Po předložení 5 vstupenek na 5 různých filmových představení FKS dostanete
6. vstupenku ZDARMA